Бюлетень BIOMETHAVERSE: біогазовий сектор – безпрограшне рішення для скорочення парникових викидів

16.05.2024
Новини

Як повідомляє Біоенергетична Асоціація України, вийшов Третій міжнародний бюлетень проєкту BIOMETHAVERSE.

В цьому випуску знайшлося місце для України.

Звертаємо увагу на декілька цікавих даних.

Світ

У 2022 році виробництво біогазу в Європі склало 21 млрд кубометрів, а виробництво біометану зросло з 3,5 млрд куб. м (у 2021 році) до 4,2 млрд куб. м, тобто на 20%.

Зараз встановлена потужність виробництва біометану становить 4,5 млрд куб. м. Виробництво забезпечують 1 323 біометанові установки у 24 європейських країнах.

Відповідно до політики скорочення викидів парникових газів біогазовий сектор визнано необхідним для підвищення стійкості системи – “безпрограшним рішенням”.

Україна

У 2024 році в Україні побудований другий біометановий завод. Це завод компанії ВІТАГРО ЕНЕРДЖІ, розташований у Хмельницькій області. Сировиною для виробництва біометану є залишки рослинництва (пожнивні рештки, солома) та тваринництва (гній ВРХ, курячий послід).

Українські виробники стикаються з багатьма проблемами, притаманними новим ринкам. Це неврегульованість законодавства, неготовність чиновників брати на себе відповідальність за необхідні рішення, відсутність врегульованих процедур і відповідей на практичні питання, що виникають.

Повністю звіт шукайте за посиланням.

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!