Вітрогенератори та сонячні панелі

Держава виплатила виробникам з ВДЕ 4,3 млрд грн заборгованості за 2023 рік

08.05.2024
Новини

Держпідприємство “Гарантований покупець” виплатило виробникам з ВДЕ 4,3 млрд грн за січень-березень, липень і вересень 2023 року.

Як зазначають в Українській вітроенергетичній асоціації, рівень оплати за 2023 рік є рекордним. За 2022 рік виплати підприємствам ВДЕ все ще становлять 55%, а за січень-квітень 2024 року – 72%.

В УВЕА зазначають, що високий рівень оплати за 2023 рік став можливим завдяки затвердженню НКРЕКП вартості послуги зі збільшення частки електроенергії з ВДЕ 30 квітня 2024 року. Саме це рішення дало можливість НЕК “Укренерго” перерахувати кошти ДП “Гарантований покупець” в оплату затвердженої послуги. Крім того, кошти на погашення боргу надійшли безпосередньо за рахунок платежів виробників ВДЕ за послуги з врегулювання частки небалансів та вартості відхилення балансуючої групи гарантованого покупця.

Водночас, як зазначають в Асоціації, ресурси для погашення решти боргів зараз відсутні. А вирішити боргову кризу на енергоринку необхідно для відновлення як пошкоджених потужностей енергетики, так і стимулювання розвитку нової розподіленої генерації. Тож Уряду, Міністерству енергетики України та НКРЕКП варто продовжувати роботу над пошуком фінансових джерел та шляхів покращення ліквідності ринку електроенергії задля недопущення погіршення боргової ситуації.

Нагадаємо, раніше НКРЕКП затвердила розмір вартості послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, наданої ДП “Гарантований покупець”.

 

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!