Біогазовий завод Biogas Lagada S.A.

Global 100% RE Ukraine та UABIO відвідали завод Biogas Lagada S.A. у межах проєкту ЄС Biomethaverse

21.06.2024
Новини

Президент “МХП Еко Енерджи”, голова правління Global 100% RE Ukraine Олександр Домбровський та юристка Біоенергетичної асоціації України Анна Пастух побували у Салоніках на одному із демонстраційних майданчиків. І взяли участь в зустрічі партнерів проєкту, де обговорили інноваційні шляхи виробництва біометану.

Проєкт BIOMETHAVERSE (Демонстрація та ініціація виробничих інновацій у всесвіті біометану (BIOMETHAne uniVERSE) має на меті диверсифікувати технологічну основу виробництва біометану в Європі, підвищити його економічну ефективність і сприяти застосуванню технологій виробництва біометану. З цією метою буде продемонстровано п’ять інноваційних шляхів виробництва біометану в п’яти європейських країнах: Франції, Греції, Італії, Швеції та Україні.

Грецький партнер Center for Research & Technology Hellas (CERTH) запроваджує інноваційний метод, який перетворює вуглекислий газ з біогазу на біометан шляхом його реакції з відновлюваним воднем у каталітичному реакторі. Установка щороку переробляє 70 000 тонн тваринних залишків та агропромислових відходів, перетворюючи їх на 4,2 млн куб. м біогазу.

Представники CERTH провели для українських гостей насичену і пізнавальну екскурсію заводом Biogas Lagada S.A.

Про технологію перетворення вуглекислого газу на біометан

Біогаз піддається дегідратації та десульфуризації, заправляючи когенераційний двигун, який постачає 998 кВт електроенергії в мережу та 1064 кВт теплової енергії у вигляді гарячої води для внутрішніх операцій.

Утворений дигестат потім використовують як добриво на 2000 гектарах сільськогосподарських угідь.

Україна є одним із стратегічних партнерів проєкту та демонстраційним майданчиком. У проєкті бере участь компанія “МХП Еко Енерджи”, на базі потужностей якої проводитимуться дослідження, а також команда Біоенергетичної асоціації України, експерти якої супроводжуватимуть проєкт.

Біогазовий завод “МХП Еко Енерджи” має встановлену електричну потужність 12 МВт, виробляє біогаз з 330 т/д курячого посліду та інших сільськогосподарських відходів, виробляючи 85 000 000 кВт-год електроенергії на рік. На сьогодні демонстраційний майданчик вже розпочав свою роботу.

Нагадаємо, проєкт ПрАТ “МХП Еко Енерджі” та Біоенергетичної асоціації України переміг у конкурсі “Innovate Ukraine – підтримка енергетичного відновлення України” – “Виробництво передового біометану з мікроводоростей, вирощених на дигестаті біогазових станцій”. Проєкт поєднає експерименти від лабораторії до пілотного масштабу, зокрема культивування мікроводоростей у пласких панельних і трубчастих фотобіореакторах. Також розроблятимуться нові методи моделювання культивування мікроводоростей та їхнього анаеробного зброджування з метою оптимізації процесу та техніко-економічного аналізу.

 

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!