Innovate Ukraine green banner

“МХП Еко Енерджі” та UABIO у консорціумі з британськими компаніями вдосконалять виробництво біометану водоростями

09.05.2024
Новини

Проєкт ПрАТ “МХП Еко Енерджі” та Біоенергетичної асоціації України який переміг у конкурсі “Innovate Ukraine – підтримка енергетичного відновлення України” – “Виробництво передового біометану з мікроводоростей, вирощених на дигестаті біогазових станцій”.

Проєкт буде реалізовано консорціумом з України та Великої Британії:

  • Манчестерський університет (UK, адміністративний керівник, технологічний лідер);
  • ALGAECYTES LIMITED (UK, комерційний партнер);
  • ПрАТ “МХП Еко Енерджі” (Україна, комерційний партнер);
  • Біоенергетична асоціація України (науковий партнер).

Про проєкт

Цілі проєкту:

  • Новий економічний та енергоефективний процес культивування мікроводоростей у дигестаті біогазових станцій.
  • Новий економічний та енергоефективний процес виробництва біометану з мікроводоростей за допомогою анаеробного зброджування (AD).

Проєкт поєднає експерименти від лабораторії до пілотного масштабу, зокрема культивування мікроводоростей у пласких панельних і трубчастих фотобіореакторах. Також розроблятимуться нові методи моделювання культивування мікроводоростей та їхнього анаеробного зброджування з метою оптимізації процесу та техніко-економічного аналізу.

Ідея роботи ґрунтується на гіпотезі про можливість ефективного культивування мікроводоростей у дигестаті біогазових установок, який містить необхідні для росту мікроводоростей макро- та мікроелементи, з додаванням вуглецевого газу, отриманого від збагачення біогазу до біометану, і подальше перетворення зібраних мікроводоростей на біогаз і біометан. Це дозволить за допомогою процесу фотосинтезу досягти повнішого перетворення органічного вуглецю, що міститься в сировині для виробництва біогазу, в газоподібний енергоносій – CH4.

Про Innovate Ukraine

Innovate Ukraine фінансується UK International Development та організований Посольством Великої Британії в Києві.

За результатами цього конкурсу були відібрані 13 інноваційних проєктів зеленої енергетики в Україні, які підтримає Велика Британія інвестиціями у розмірі 16 млн фунтів. Запровадження проєктів триватиме два роки.

Програма передбачає співпрацю між понад 50 британськими та українськими організаціями та залучить додаткові 5 млн фунтів від приватного сектору.

2 травня відбулося офіційне відкриття програми Innovate Ukraine із оголошенням проєктів-переможців конкурсу за участі міністра закордонних справ Девіда Кемерона, який особисто прибув до Києва, та міністра енергетики України Германа Галущенка.

Нагадаємо, це не єдиний проєкт-переможець програми Innovate Ukraine. Раніше ми писали про іншого переможця – Проєкт “Розробка бізнес-моделі виробництва біометану в Україні”. Він буде реалізований впродовж двох років консорціумом компаній з України та Великої Британії: Marriott Davies Yapp LLP (UK), Rika Biofuel Developments LTD (UK), Regenerative Agriculture (Україна), SEC Biomass (Україна) та Біоенергетичної асоціації України.

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!