Олександр Домбровський

Голова правління Global 100RE Ukraine взяв участь у семінарі Biogas Workshop: Ukrainian Market, організованому Посольством Данії

15.05.2024
Новини

Голова правління Global 100RE Ukraine, президент ПрАТ “МХП Еко Енерджи” Олександр Домбровський взяв участь у семінарі Biogas Workshop: Ukrainian Market, організованому Посольством Данії за участі Міністерства енергетики України, Данського енергетичного агентства та Біоенергетичної асоціації України.

Олександр Домбровський розповів про досвід, який його компанія напрацювала за роки роботи, та її потенціал та напрацювання у біогазовій сфері. А також розповів про виклики, що стоять перед українською енергосистемою, та можливості, які відкриває виробництво біогазу для України в процесі її “зеленого переходу”.

Деякі факти про український біогазовий сектор

  • Україна має найбільшу площу сільгоспземель у Європі. І, відповідно, один з найкращих у світі потенціалів у виробництві біометану.
  • Наша країна може надавати іншим гравцям ринку найдешевшу сировину для виробництва біогазу.
  • Структура наших агропідприємств цілком сприятлива для запровадження біогазового виробництва.
  • Україна володіє розвинутою газовою мережею, що також є конкурентною перевагою. При цьому біометан готовий до подачі його у мережу, не треба ані додатковий інвестицій, ані модернізації.
  • Біогазові заводи, окрім, власне, біометану, виробляють дигестат, який може стати головним добриво для відновлення та підтримки родючості українських грунтів.

Загалом у семінарі представили свої успішні біогазові проєкти три українські компанії, що працюють в аграрному бізнесі: МХП Еко Енерджи, VITAGRO та Gals Agro Group.

Зазначимо, що посол Данії в Україні Уле Егберг Міккельсен у своїй промові запевнив, що Данія рішуче налаштована не лише підтримувати Україну оборонним обладнанням, але й прагне підтримувати стійкість енергетичної системи України. За його словами, біогаз має багато спільного з данською дипломатією та дансько-українськими відносинами, а також із “зеленим переходом”, який з гордістю відстоює Данія.

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!