На межі Львівської та Закарпатської областей встановили перший вітряк майбутньої ВЕС

29.01.2024
Новини
Компанія ТОВ “Френдлі Віндтехнолоджі” завершила монтаж першої вітротурбіни Островського вітропарку, що розташується на території Нижньоворітської громади на кордоні Львівської та Закарпатської областей. Вітряк потужністю 4,8 МВт має висоту 120 м та 152-метровий діаметр ротора.
 
Площа під будівництво першого вітряка у Нижніх Воротах становить пів гектара. Нову дорогу до місця будівництва не прокладали.
 
«Договір про соціальне партнерство укладений між вітряним парком “Островський” та Нижньоворітською громадою, передбачає направлення 3% доходу від продажу електроенергії до бюджету громади. У щорічному еквіваленті – це майже півтора мільйона гривень на дороги, школи, дитячі садочки, спортивні заклади. І це сума від генерації лише однієї вітротурбіни, по закінченню будівництва вітропарку, цей показник помножиться на кількість встановлених вітротурбін», – інформують у компанії.
 
Вітряк потужністю 4.8 МВт має висоту 120 м та 152-метровий діаметр ротора
 
Проект будівництва вітроелектростанції у Карпатах реалізує ТОВ «УК Вітряні парки України». Загальна встановлена потужність запланованої ВЕС становитиме 80 МВт. У компанії зазначають, що обсягу електроенергії, який вироблятиметься вітровим парком, буде достатньо для щорічного забезпечення майже 50 тисяч домогосподарств.
Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!