Прапори України та ЄС

НКРЕКП долучилася до Асоціації органів-емітентів походження “зеленої” енергії

30.05.2024
Новини

30 травня 2024 року за рішенням Загальних зборів Асоціації органів-емітентів (Association of Issuing Bodies – AIB) Україна в особі НКРЕКП набула офіційного статусу члена Асоціації.

“Це ключовий крок для започаткування роботи української системи гарантій походження “зеленої” електроенергії за принципами та правилами ЄС. Вступ до AIB також є умовою для міжнародної торгівлі гарантіями походження та подальшого визнання українських гарантій в Європейському Союзі та Енергетичному Співтоваристві”, – повідомили в НКРЕКП.

Інтеграція НКРЕКП до цієї інституції є важливим елементом розвитку співпраці в рамках інтеграційних процесів на енергетичних ринках та європейської інтеграції України.

“Від сьогодні розпочинається новий етап роботи Регулятора над створенням української системи гарантій походження. На цьому етапі наша система пройде через обов’язкові процедурні вимоги АIB, зокрема аудит на відповідність Європейській системі енергетичної сертифікації (European Energy Certificate System, EECS) та стандарту CEN 16325”, – заявили у НКРЕКП.

Асоціація органів-емітентів – міжнародна інституція, що від самої його появи супроводжує в Європі реалізацію механізму гарантій походження відновлюваної енергії. Організація об’єднує національні уповноважені органи Європи, що відповідають за обіг гарантій походження “зеленої” електроенергії та відновлюваних газів, у тому числі “зеленого” водню.

Більше інформації про Асоціацію – на сайті AIB.

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!