Відповідь на потреби міст України у переході до чистої енергії шляхом використання інноваційних фінансових рішень та заходів — ANEW - LIFE)

Відповідь на потреби міст України у переході до чистої енергії шляхом використання інноваційних фінансових рішень та заходів — ANEW - LIFE)

Проєкт ANEW-LIFE отримав фінансування від Програми LIFE Європейського Союзу (номер проєкту: 101167676 — LIFE23-CET-ANEW-LIFE)

Проєкт ANEW-LIFE отримав фінансування від Програми LIFE Європейського Союзу (номер проєкту: 101167676 — LIFE23-CET-ANEW-LIFE)

Співфінансовано Європейським Союзом

Співфінансовано Європейським Союзом

Задоволення потреб чистого енергетичного переходу: Готовність українських міст, використання прикладів інноваційного фінансування та заходів

Огляд проєкту

Незважаючи на російську агресію проти України, проєкт ANEW-LIFE має на меті посилити участь державного та приватного секторів у фінансуванні енергетичних заходів на рівні українських міст. Метою є визначення, розробка та тестування інноваційних фінансових механізмів для пришвидшення відновлення енергетичної інфраструктури України та підтримки декарбонізації місцевих громад, а також сприяння створенню нової стійкої та чистішої енергетичної системи України.
Проєкт ANEW-LIFE активно сприятиме визначенню перших кроків з відбудови країни та формуванню нової соціальної, економічної та технічної стабільності, починаючи з міст Житомир, Калуш і Ніжин.

Вплив проєкту:

ANEW-LIFE має реальний вплив на енергетичний ландшафт України. Цей проєкт служить джерелом натхнення для майбутніх зусиль у сфері сталої енергетики як в Україні, так і в Європі. Через масштабну кампанію з перевірки енергетичних моделей, підхід спільного творення та тестування фінансових схем у трьох містах-«маяках» (ЖИТОМИР, КАЛУШ, НІЖИН), проєкт ANEW-LIFE використає отримані результати не лише для розуміння їх впливу, але й для розробки стратегії просування концепції проєкту після його завершення. Ключовим елементом просування стане формулювання стратегії реплікації, яка буде застосована щонайменше у 10 містах України та щонайменше у 10 містах Європи.

Щоб досягти загальної мети, проєкт зосереджений на чотирьох основних завданнях:

  • Розробка та валідація методології "знизу догори" для спільної розробки Планів переходу на чисту енергію та фінансових інструментів для стимулювання реконструкції чистої енергетики в містах України.
  • Розробка та валідація нових фінансових інструментів для реконструкції чистої енергетики міст на основі енергетичного моделювання та залучення зацікавлених фінансових сторін.
  • Просування результатів проєкту та їх розповсюдження у щонайменше 10 містах України та 10 містах ЄС через каталог ANEW-LIFE та спеціальні заходи для зацікавлених сторін (тренінги, воркшопи тощо), у співпраці з відповідними ініціативами ЄС.
  • Оцінка довгострокової стійкості, масштабованості та відтворюваності проєкту ANEW-LIFE.

Проєкт фінансується Європейським виконавчим агентством з питань клімату, інфраструктури та довкілля (CINEA) за дорученням Європейської Комісії.

Учасники проєкту:

  1. ENGREEN SRL (EnGreen) – координатор проєкту, Італія.

  2. BLUENERGY REVOLUTION SCRL (BER), Італія.

  3. Громадська організація “Екоклуб” (Ecoclub), Україна.

  4. DiXi Group NGO (DIXI), Україна.

  5. FIFTHVOLT GMBH (5thVolt), Австрія.

  6. ENERSAVE CAPITAL SARL (ENERSAVE), Люксембург.

  7. CLIMATE ALLIANCE (CA), Німеччина.

  8. AFIN-ALTERNATIVE FINANCING IFN S.A. (AFIN), Румунія.

  9. Комунальна установа “Агенція розвитку міста Житомирської міської ради” (ЖИТОМИР), Україна.

  10. Виконавчий комітет Ніжинської міської ради Чернігівської області (НІЖИН), Україна.

  11. Відділ економічного розвитку Калуської міської ради (КАЛУШ), Україна.

  12. Громадська спілка “GLOBAL 100 RE UKRAINE” (REUKRA), Україна.

Новини проєкту

Контактна інформація:

Контакти координатора: ENGREEN  INFO@ENGREEN.WORLD  |  www.engreen.world