Сонячні панелі на даху

Три лікарні Кривого Рогу стануть автономнішими завдяки сонячним електростанціям ЕСКО

17.06.2024
Новини

Міська влада Кривого Рогу отримала сонячні панелі завдяки гранту ще у 2023 році. Проте громада не мала достатнього фінансування для їхнього комплектування та монтажу. Про це пише Асоціація сонячної енергетики України на своїй фейсбук-сторінці.

Як пояснюють в Асоціації, іноді громади отримують сонячні панелі у вигляді гранту, проте не мають достатньо фінансування для їхнього доукомплектування та монтажу. Тож модель “поглибленого ЕСКО-партнерства”, коли частину проєкту виконують ЕСКО-компанії, може набути поширення.

Цього разу необхідні роботи провели UNDP Ukraine (Програма розвитку ООН в Україні) спільно з фахівцями АСЕУ.

Компанії-члени Асоціації на громадських засадах виконали такі завдання:

  • Провели детальне технічне обстеження всіх об’єктів для встановлення сонячних панелей;
  • Розробили звіт, в якому зазначили поточний стан та необхідний перелік робіт;
  • Склали схеми розміщення ФЕМ;
  • Надали рекомендації щодо розміщення інверторів.

Місто оголосило тендери у лютому 2024 року, а вже у квітні успішно уклало енергосервісні контракти для трьох лікарень на вставлення СЕС потужністю 25, 30 та 40 кВт. Очікувана економія електричної енергії варіюється від 10 до 24% та становитиме 1,2 мільйона гривень на рік. Одну із СЕС вже встигли змонтувати, а дві інші планують запустити вже в червні-липні.

Модель “поглибленого ЕСКО-партнерства”, яка передбачає спільне фінансування енергоефективних заходів між містом та ЕСКО-компанією, дозволить місту отримати більшу частину економії вже під час дії договору. Внеском міста стануть сонячні панелі, а внеском потенційних ЕСКО-компаній – проєктування, доукомплектація (кабелів, інверторів) та монтаж СЕС.

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!