У Рівному встановили сонячні панелі на даху міської стоматполіклініки

19.10.2023
Новини
У Рівному на даху міської стоматологічної поліклініки встановили сонячну електростанцію потужністю 33,5 кВт. Її вартість — майже 1,2 млн грн. Станція допоможе медзакладу безперебійно працювати під час відключень електропостачання та заощаджувати на електроенергії.
 
З початку жовтня поліклініка почала заощаджувати на електроенергії, наразі сонячні панелі працюють у тестовому режимі, зазначив Ігор Боднар:
“Розрахунки і статистика, звичайно, будуть. Їх ще немає, але якщо взяти період одного дня, то ми порахували, скільки затрачали, це 30% виходить економії. Орієнтовно ми витрачали 400 кВт за добу, а зараз виходить 200-250 кВт, але обіцяли, що надалі воно буде ефективніше і краще”.
 
Станцію запустили у рамках проєкту “Сонячна допомога Україні”, який започаткувала громадська організація Екоклуб . Це п’ята в Україні сонячна електростанція, яку встановили за ініціативи організації.
 
За перший тиждень роботи сонячних панелей медзаклад зекономив понад чотири тисячі гривень, каже експерт ГО “Екоклуб” Дмитро Сакалюк:
“У стоматполіклініці знаходиться кабінет невідкладної допомоги, який працює 24/7, і тому вона повинна працювати за будь-яких умов. Станція допоможе лікарні і людям відчувати себе у більшій безпеці. Ця станція за чотири дні роботи виробила майже 500 кВт”.
Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!