Вітряки, сонячні панелі та високовольтна лінія - розподілена генерація

Як запустити розподілену генерацію в Україні

12.04.2024
Новини

Кремлівські обстріли української енергетичної інфраструктури продемонстрували її надзвичайну вразливість перед подібними атаками. В зиму ми ризикуємо увійти без звичної енергогенерації. Виходом із критичної ситуації може бути розподілена генерація.

Ми маємо відійти від звичної централізованої енергосистеми. Залучити всі потужності, які в нас є, на всій території країни, об’єднавши їх у єдину мережу.

У світі нема досвіду вирішення таких завдань за таких критичних обставин – під час війни.

Ми бачимо комплексне і, головне, стратегічне рішення у розвитку розподіленої генерації на основі природного газу власного видобутку, біогазу, ВДЕ з використанням сучасних мобільних систем накопичення енергії та інтелектуальних мереж (smart grid). Вітрові і сонячні електростанції, системи когенерації, теплові насоси – це та інші сучасні рішення допоможуть Україні пройти критичний період.

У статті для “Економічної правди” провідні експерти галузі Олександр Домбровський, Георгій Гелетуха та Володимир Крамар докладно розповідають про аспекти та філософію впровадження розподіленої генерації: наявні джерела маневрової генерації, світовий досвід, переваги, недоліки та бар’єри на шляху до розподіленої генерації, план дій із її впровадження тощо.

Стаття повністю – за посиланням.

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!