31 січня 2019 року у Києві відбулася Прес-конференція, присвячена створенню інноваційної платформи GLOBAL 100% RE UKRAINE. Ініціаторами події виступили профільні асоціації України, а натхненником ідеї – Амбасадор Відновлюваної Енергії у світі – Руслана.

Учасниками прес-конференції стали:
– Руслана Лижичко (Міжнародний Амбасадор Відновлюваної Енергії),
– Андрій Конеченков (Голова правління ГС “Українська вітроенергетична асоціація”),
– Георгій Гелетуха (Голова ГС “Біоенергетична асоціація України”),
– Юрій Фаворський (Президент Асоціації сонячної енергетики України),
– Олександр Рєпкін (Президент енергетичної асоціації “Українська Воднева Рада”),
– Олександр Домбровський (в.о. Голови Комітету Верховної Ради України з питань ПЕК та ядерної політики),
– Олексій Оржель (Голова правління Української Асоціації Відновлюваної Енергетики),
– Віктор Куртєв (Генеральний директор ГК “Метрополія”).


Конференція розпочалась з онлайн-моста зі штаб-квартирою Global 100% RE (м. Бонн). Член виконавчого комітету платформи Global 100% RE та генеральний секретар Світової вітроенергетичної асоціації Стефан Гзаенгер у своєму зверненні висловив свою підтримку Україні та всім організаціям, які долучились до активного переходу на відновлювані джерела енергії.

У принципах та напрямках діяльності ініціатива Global 100% RE UKRAINE спиратиметься на принципи найбільшої у світі платформи Global 100% RE, яка об’єднує найбільші профільні асоціації, що впроваджують Renewable Energy по всьому світу, найвідомішими з них є: EU Renewable energy association, Climate Action Network, Greenpeace, International Solar Energy Society, World Bioenergy Association та інші.

“60% проблем, пов’язаних з глобальними викидами – це проблеми енергетики. Це проблеми брудної енергетики. І це не чиясь забаганка, що ми хочемо, щоб наша енергія була чистою. Якщо у нас не буде чистої енергії, у нас не буде чистого довкілля. Створення платформи Global 100% RE. UKRAINE є необхідним для переходу України на 100% відновлюваних джерел енергії та збереження планети життєпридатною для нащадків”, – сказав у своїй промові Олександр Домбровський.

“Renewable Energy – це ідеологія, яка пасує абсолютно кожній людині на планеті. Наша мета, як української ініціативи, не тільки перейти на відновлювану енергію у себе, а ще й з’явитися на Rewenable мапі світу”, – закликала Руслана під час прес-конференції.

У найближчих планах роботи платформи, за словами Руслани: відкриття офісу Global 100% RE UKRAINE в Україні та Німеччині та складення програми дій платформи з підтримки досягнення національних цілей у сфері відновлюваної енергетики на 2019 рік.

Коротке відео про перебіг Прес-конференції Ви можете переглянути нижче:

Повне відео про перебіг Прес-конференції Ви можете переглянути тут: