Платформа Global 100% RE Ukraine спільно з Бізнес-школою МІМ оголосила про створення Energy Discussion Platform. Віталій Гайдук (Голова Наглядової ради Бізнес-школи МІМ), Олександр Домбровський (Голова правління Global 100% RE Україна) та Ірина Тихомирова (Президент МІМ-Київ) презентували формат платформи та ініціювали початок дискусійної енергетичної платформи в Україні. Зокрема, у заході взяли участь експерти енергетичної галузі, які представили бізнес-кейси та розповіли про фінансові та регулятивні інструменти для переходу до чистої, «зеленої» енергії. Загалом захід відвідали понад 200 осіб. Найголовніша мета систематичного проведення подібних зустрічей – заохотити всіх до розвитку відновлювальної енергії та скорочення рівня інертності суспільства.

Спікери та теми їх виступів:

  • Всеволод Ковальчук, в.о. Голови Правління УкрЕнерго – Перспективи та особливості інтеграції BESS в українській енергосистемі;
  • Marko Svetina, CEO Cyber GRID (Austria) – Інтеграція централізованих систем накопичення в енергетичну систему ЄС;
  • Євген Дідіченко, R&D директор Kness Group – Практичний досвід розробки системи акумулювання електроенергії в R&D Групи компанії KNESS.
  • Олександр Домбровський, Президент MHP Eco Energy – Energy Storage & Smart Grid: покращення надійності енергетичної інфраструктури та економічних критеріїв промислових об’єктів.

“Брудний світ рухається до катастрофи, викликаною глобальним потеплінням. В основі негативних трендів на 60% лежить проблема брудної енергетики: нафта, вугілля, газ.” – Олександр Домбровський (Голова правління Global 100 % RE Ukraine)


Дякуючи активній участі учасників заходу та учасників прямої трансляції, відбувся жвавий діалог, обмін досвідом та обговорення нагальних питань трансформації традиційного енергетичного ринку в Україні, а саме ринку накопичення, зберігання та балансування енергії. Говорили про систему накопичення енергії та її вплив на середовище, систему балансування енергії, майбутні плани Укренерго щодо будівництва системи накопичення енергії (Battery Energy Storage) в Україні, та енергетичну структуру компанії МХП на прикладі Вінницького кластеру. Реалізація наших спільних ідей переходу України на 100% відновлюваних джерел енергії залежить від нашої здатності об’єднати економіку, екологію та енергетику на благо людей задля підвищення довготривалості життя та загального комфорту.