Представники платформи «Global 100 RE Ukraine» звернулися з листом до Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова та парламентських Комітетів з питань фінансів, податкової та митної політики; з питань енергетики та ЖКП з питань екологічної політики та природокористування щодо неприпустимості введення акцизного податку на “зелену” електроенергію.

1 липня 2021 року в першому читанні за основу був прийнятий проект Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень” (№ 5600 від 02.06.2021, внесений на розгляд Верховної Ради України Кабінетом Міністрів України). Серед інших змін, законопроектом запропоновано запровадження акцизного податку у розмірі 3.2% на продаж електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії.

Зазначені зміни погіршують регуляторне середовище для діяльності виробників електричної енергії з ВДЕ, оскільки призводить до збільшення розміру податкових зобов’язань та фактичного вилучення частини їх доходу.

Вкотре хочемо підкреслити, що прийняття запропонованих змін і законопроекту №5600 як такого свідчитиме про ігнорування державними органами України як чинного законодавства, так і зобов’язань перед інвесторами в ВДЕ та міжнародною спільнотою, які були взяті на себе чинним складом Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України. Така ініціатива завдасть подальшої шкоди інвестиційному клімату України та унеможливить залучення коштів в нові енергетичні та екологічні проекти.

Просимо народних депутатів України врахувати позицію представників галузі відновлюваної енергетики та профільних асоціацій під час підготовки законопроекту № 5600 від 02.06.2021 до другого читання та вилучити положення щодо введення акцизного податку на “зелену” електроенергію з тексту законопроекту з метою збереження інвестиційної привабливості України, зменшення викидів парникових газів в нашій країні, недопущення масштабних позовів проти України в інвестиційних арбітражах та виконання Україною своїх міжнародних кліматичних зобов’язань.

 

З текстом листа можна ознайомитись тут: Спільний лист щодо ЗП 5600 по акцизу від Global 100 RE